Demirdöküm Kombi Fiyatları

Kombi, doğalgaz ve sıcak su ihtiyacını karşılama amacıyla üretilmiş, küçük ölçekli kapalı alanlara uygun ısıtma cihazlarıdır. Aradığınız kombiye en uygun Demirdöküm kombi fiyatları ile sahip olabilirsiniz.

demirdöküm kombi fiyatları

Kombi Çalışma Sistemi

Kombinin çalışma sistemi kat kaloriferi ve şofbenin bir ünitede birleştirilerek kullanılması olarak düşünülebilir. Kombi üzerinde kalorifer ve sıcak su olmak üzere 2 tip kullanım vardır.

Kalorifer Konumu: Kalorifer kombi ayar düğmesini açtığınız anda kombi içinde üç yollu vana kalorifer konumuna geçer ve sirkülasyon pompası devreye girer. Devreye giren sirkülasyon pompası kalorifer tesisatında suyu çevirmeye başlar. Elektronik kart, kalorifer tesisatında dolaşan suyun sıcaklık bilgisini kalorifer gidiş ve dönüş borularına takılan ntc sensörler tarafından öğrenir. Suyun sıcaklığı istenilen sıcaklıktan yüksek mi yoksa düşük mü kontrol eder. İçindeki sıcaklık istenilen sıcaklıktan düşükse elektronik kart sırayla fan (hermetik kombi) gaz vanası, ateşleme elektrotlarına akım yollayarak yanmanın oluşumunu sağlar. Elektronik kart yanma sırasında sürekli gidiş dönüş sensörlerini kontrol eder bu sayede ne zaman duracağını ve ne zaman çalışacağını bilir.

Sıcak Su Konumu: Sıcak su konumu kombilerin büyük çoğunluğunda kombi açma kapama düğmesi açıldığı an aktiftir. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Sıcak su musluğu açıldığı zaman kombi içinde bulunan sıcak su şalteri elektronik karta bilgi verir ve sıcak su talebini iletir. Elektronik kart ilk olarak çift eşanjörlü bir cihaz ise üç yollu vanayı sıcak su konumuna geçirir kalorifer sisteminde olduğu gibi kombi içindeki suyun sıcaklığını pompanın suyu kombinin içinde çevirmesi ve ntc sensörle öğrenerek çalışması gerekiyorsa fan (hermetik kombi) gaz vanası ve ateşleme elektrotlarına akım yollayarak yanmanın oluşmasını sağlar. Yanma sırasında elektronik kart oluşan ısıyı sürekli kontrol eder ve ısı istenilen seviyeye ulaştığında kapatıp tekrar istenen sıcaklığın altına düştüğünde aynı şekilde tekrar çalışır.

En Uygun Demirdöküm Kombi Fiyatları

Demirdöküm kombi çeşitlerine en uygun kombi fiyatları ile ulaşmak için bize ulaşın.
Telefon: +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Hakkımızda bilgi almak için tıklayın.