Doğalgaz Depolama Tankı

LPG, LNG ve CNG depolama tankları olmak üzere 3 çeşit doğalgaz depolama tankı bulunmaktadır.

doğalgaz depolama tankı

LPG Depolama Tankları

Doğalgazın hacmi, gazdan sıvı fazına geçerken yaklaşık 600 kat kadar küçülür. Doğalgaz depolama tankı ile yüksek miktardaki doğalgazın, düşük basınçlar altında taşınabilmesi imkanı bulunur. Bu sayede doğalgaz boru hatlarından uzak kalan bölgelerde enerji ihtiyacına çözüm üretilmiş olur.

lpg depolama tankları

LPG depolama tankları genellikle endüstriyel depolama tankları tüp dolum tesislerinde, LPG depolama terminallerinde ve büyük ölçekli yakıt ihtiyaçları için kullanılırlar.

Yakıt tüketimi çok fazla olan kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için veya tüp dolum tesislerinin büyük miktardaki LPG taleplerini karşılamak için LPG depolama tankları kullanılır. Genellikle toplu konutların ve ticari tüketicilerin kullandığı gazın sevk edildiği ana depolama tesislerinde de endüstriyel depolama tankları kullanılır.

Dünyanın pek çok yerinde akaryakıt dağıtım şirketleri LPG dağıtımını da gerçekleştirirler.

LNG Depolama Tankları

İhtiyaç duyulan hacimlerde toprak üstü yatay veya dikey konumlandırılabilen veya toprak altına yerleştirilen LNG depolama tankları kullanım amaçlarına uygun olarak kurulurlar. Yüksek kaliteli perlit vakum izolasyonu ile güvenlikli, esnek ve ekonomik işletme imkanı sunar.

lng depolama tankları

CNG Depolama Tankları

CNG sıkıştırılmış doğalgazdır. CNG depolama tankları, gazı yüksek basınçta depolamak için tasarlanmıştır. Kare Proses olarak yatay ve dikey tanklarda çeşitli kapasitelerde CNG Depolama Tankları kurulum hizmeti vermekteyiz.

cng depolama tankları

Doğalgaz Depolama Tankı Kurulumu İçin Bize Ulaşın

Diğer işlerimiz hakkında bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.