Kızgın Yağ Tesisatı

Kızgın yağ tesisatı ve doğalgaz sistemlerinde birçok hususa dikkat edilmeli ve teknik bilgilerle, temkinli bir şekilde ilerlemek gerekir. Termik yağ genleşme tankı içerisindeki termik yağ hacmi %30 olarak ayarlanır. Tankın çapı mümkün olan en küçük değer olarak ayarlanmaktadır. Dik ve silindir bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır.

Rezerve yağ tankı, tesisattaki tüm yağ hacminin yaklaşık 1,5 kat fazlası hacimde yer alarak rezerve işleminin tamamlanması sağlanır.
Kızgın yağ tesisatı yapılırken, termik yağ sirkülasyon pompaları santrali en iyi biçimde çalıştıracak şekilde ayarlanır ve malzemeleri tarafımızdan en uygun olacak şekilde ayarlanır. Vanaların, kızgın yağ tesisatına karşı dayanıklı olması Kare Proses olarak tecrübelerimizi ortaya koyduğumuzun göstergesidir.

Tesisata yerleştirilen filtreler kirlenmeyi engellemektedir. Filtrenin kirlilik derecesi, tesisata yerleştirilen manometre ile takip edilir. Bu sayede tesisat hijyenik açıdan bir sorun yaratmayacaktır. Termik yağ göstergesi ile takiplerin daha kolay hale getirilmesi mümkündür.

Kızgın Yağ Tesisatı

Kızgın Yağ Kazanı

Endüstrinin bir çok dalında üretim prosesleri için yüksek sıcaklıklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu prosesler için gerekli olan ısı genellikle buhar ile iletilir. İhtiyaç duyulan sıcaklık, suyun kaynama noktasından çok daha fazla ise, gereken yüksek basınçtan dolayı buhar kazanlarının maliyeti çok yükselecektir ve emniyetli bir işletme zorlaşacaktır.

Bu nedenle 300°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda ısı enerjisi ihtiyacını karşılamak için kızgın yağ kazanı kullanılmaktadır. Kızgın yağ kazanı sistemleri, ısı taşıyıcı akışkanların ulaşamayacağı yüksek sıcaklıklara ulaşabilir.

Kızgın yağ kazanında, 300-320°C üzerinde fiziksel ve kimyasal özelliklerini kaybetmeyen termik yağlar kullanılır. Buhar kazanı sistemlerde, korozyon ve kireç bağlama gibi verimi düşüren ve sık sık bakım gerektiren olumsuzluklar kızgın yağ kazanlarında görülmez.

Kızgın Yağ Tesisatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kızgın yağ tesisatı esnasında tüm ürünlerin doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve tesisatın düzgün çalışması, Kare Proses tarafından sağlanmaktadır. Boru tesisatı ve ekleme parçalarının çelikten seçilmesi, tesisatın güvenliğini en üst seviyeye çıkartır.

Hizmetlerimizin bu şekilde sunulması, güven problemlerinin yaşanmamasına aynı zamanda santralden yüksek düzeyde verim alınmasını sağlamaktadır. Tesisat tamamlandıktan sonra herhangi bir sorunun olup – olmadığını kontrol etmek amacıyla basınç testi, termik yağ doldurma ve termik yağ testi gibi işlemler gerçekleştirilmektedir. Oluşabilecek herhangi bir eksiklik tarafımızca giderilecektir.

Kızgın yağ kazanı ve kızgın yağ tesisatı hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.
Hakkımızda bilgi almak için kareproses.com web adresini ziyaret edin.
Kızgın su tesisatı hakkında bilgi almak için tıklayın.