Doğalgaz Kombi Tesisatı

Doğalgaz kombi tesisatı hakkında bilgi almak ve fiyat öğrenmek için bize ulaşın. WhatsApp üzerinden bize mesaj atabilirsiniz.

Telefon: +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Doğalgaz Kombi Tesisatı

Kalorifer Tesisatı Nedir?

Kalorifer tesisatı, kış aylarında bulunulan ortamlarda uygun sıcaklığın sağlanabilmesi için son derece dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Kalorifer tesisatında yapılan hatalar yeterince ısıtamama veya gereğinden fazla ısıtma gibi sıkıntılara yol açabilir. Bu hata da kullanıcılara yüksek fatura olarak dönüş sağlayabilir.

Doğalgaz Kombi Tesisatı Nasıl Yapılmalıdır?

Doğalgaz kombi tesisatı yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta tesisat borularının gidiş yönüdür. Tesisat yönü belirlenirken boruların kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Böylece ısı kaybı oluşmaz ve hem ısınma miktarı artar hem de tasarruf sağlanır.

Kalorifer tesisatından en iyi şekilde faydalanmak için dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da radyatör seçimidir. Radyatörler odaların büyüklüklerine, ısı kaybetme miktarlarına ve kullanım durumuna göre belirlenmelidir. Bir odada gereğinden fazla sayıda radyatör kullanılırsa gereğinden fazla ısınma meydana gelecektir. Aynı zamanda yüksek faturaların gelmesine yol açacaktır. Gereğinden az kullanıldığında da odada yeterli ısınma olmayacaktır. Bu sebeple her oda için en uygun radyatör sayısı işinin ehli firmalardan destek alınarak belirlenmelidir.

Kalorifer tesisatı yapılırken son olarak kombinin yeri doğru seçilmelidir. Kombinin banyo veya mutfağa yakın olması bir ev için son derece önemlidir. Kombi banyo veya mutfağa ne kadar uzak olursa, o kadar su harcaması artar. Bu durum da, sıcak suyun ulaşması için kombi daha fazla çalışacağından gaz harcamasının da artmasına neden olacaktır. Tasarruf sağlamak için oldukça önemli bir nokta olan kombi yeri seçimi kalorifer tesisatında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir.

Hakkımızda bilgi almak için tıklayın.