Doğalgaz Tesisat Tamiri

Doğalgaz tesisat tamiri hakkında bilgi almak ve fiyat öğrenmek için bize ulaşın.

Doğalgaz Tesisat Tamiri

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petrolün bir çeşidi olan doğalgaz, yer kabuğunun altında bulunan fosil kaynaklı yanıcı bir gaz karışımıdır. Uzun zaman önce ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır. Renksiz, kokusuz, zehirsiz ve havadan daha hafif olan bir gazdır.

Doğalgaz tesisatı yapılırken işinin ehli olan uzman kişilerden destek almanız doğru olacaktır. Bu tarz tesisatlar yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Özellikle tüm tesisat bağlantıları sırasında sızdırmazlık malzemeleri ve sızdırmazlık macunu kullanılmalıdır. Bunun için keten tarzı malzemeler en doğru seçim olacaktır. Doğalgaz tesisatlarının mutlaka projeye uygun olacak şekilde döşenmiş olması gerekir. Yapılan tesisat; yetkili firma ve gaz kuruluşları tarafından test edilmelidir.

Tesisatta kullanılan boruların erişilebilir olması, acil durumlarda müdahale edilmesi ve dönemsel kontrollerin yapılması açısından tesisatın bina içindeki konumu oldukça önemlidir. Tesisat işleri sırasında borular kesinlikle asansör boşlukları veya havalandırma kanalları gibi kapalı yerlere konulmamalıdır. Tüm boruların ve doğalgaz tesisatını meydana getiren elemanların korozyona ve mekanik darbelere karşı her türlü şekilde korunmuş olması gereklidir.

Doğalgaz Tesisat Bölümleri

Tesisat bazı bölümlerden meydana gelmektedir:

  • Doğalgaz Tesisatı Ana Vanası
  • Dağıtım Borusu
  • Kolon Borusu
  • Sayaç Bağlantı Hattı
  • Tüketim Hattı
  • Ayırım Hattı
  • Cihaz Bağlantı Hattı

Doğalgaz Tesisat Tamiri Fiyatları

Her türlü doğalgaz işleriniz için fiyat bilgisi öğrenmek için bizi arayabilirsiniz ya da WhatsApp üzerinden bize mesaj atabilirsiniz.

Telefon: +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Hakkımızda bilgi almak için tıklayın.