Gebze Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Gebze doğalgaz tesisat fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Telefon: +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Gebze Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatına başlarken öncelikle kurulumu yapılan doğalgaz için vana ve boruların yerini belirlemek amacı ile geçiş yerleri bulunur. Duvarların hangi bölümü ve noktalarından delineceği hesaplanır. Ardından doğalgaz borularının ölçüleri alınır. Ölçüleri alınan boruların kelepçe yardımıyla sabitlemesi gerçekleştirilir. Yakıcı nitelikte olan cihazların vana ve makaronlu flexlerin montajı yapılır. Son olarak da doğalgaz borularının geçişi için açılımı gerçekleştirilen duvar delikleri, alçı ile kapatılır. Sayaç bağlantı noktalarındaki test nipeli sayesinde U manometreleriyle ön test gerçekleştirilmiş olur.

Doğalgaz Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Doğalgaz tesisatı yapılırken gaz boru bağlantısıyla yapılmış dişli bağlantılarda sızdırmazlık özelliği olan malzemeler tercih edilmelidir. Ayrıca sızdırmazlık macunu ile ketenin de kullanılması gereklidir.
  • Binaya tehlike anında kolayca ulaşılabilen yerler bulunmaktadır. Gaz taşıyıcı çelik boruların kurulumu bu alanlara yapılmalıdır. Ayrıca ana gaz borusu ve ana kapama vanasının zarar görmemesi için monte aşaması darbelere karşı dayanıklı yapılmalıdır.
  • Herhangi bir tehlike yaşanmaması bakımından doğalgaz tesisat boruları, elektrik tesisatından 15 cm mesafede bulunmalıdır. Aynı zamanda tesisat için seçilen her maddenin yanmayan özellikte olması gereklidir.
  • Sağlıklı seçilmemiş ve kurulumu düzgün yapılmamış doğalgaz boruları zamanla paslanabilir. Bina içlerindeki gaz boruları, normal yapı nemliliği üzerinde nem ile temasa geçerse paslanma olabilir. Bu sebeple doğalgaz boruları paslanmaya karşı olacak şekilde seçilmelidir ve boruların nem ile temasa geçmesi engellenmelidir.

En Uygun Gebze Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Hem uygun hem kaliteli hizmete en uygun gebze doğalgaz tesisat fiyatları ile ulaşmak için bizi arayabilirsiniz veya WhatsApp üzerinden bize mesaj atabilirsiniz.

Hakkımızda bilgi almak için tıklayın.