Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatı günümüz şartlarında en çok kullanılan doğalgaz sistemlerinden bir tanesidir. Özellikle kış aylarında herhangi bir ortamda uygun sıcaklığın oluşturulması açısından önemli olan bu tesisatın kurulum ve montajı son derece önemlidir. Bu aşamada yapılan bir hata, ortam sıcaklığının dengesiz hale gelmesine, yeterince ısıtmama veya gereğinden fazla ısıtma gibi sorunlara yol açabilir. Bu da normalden daha yüksek faturaların gelmesine sebep olur.

kalorifer tesisatı

Kalorifer Tesisatı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesisat kurulurken dikkat edilmesi gereken konulardan biri boruların gidiş yönüdür. Kullanılacak boruların yönü belirlenirken, borular mümkün olduğu kısa ve az dönüşlü olmalıdır. Böylece hem ısı kaybı oluşmaz, hem de ısınma miktarı artar. Sonuç olarak ısı tasarrufu sağlanmış olur.

Tesisat için önemli olan bir diğer konu da radyatör seçimidir. Kullanılacak radyatörler; odanın büyüklüğüne, ısı kayıp miktarına ve kullanım durumuna göre seçilir. Eğer bir ortamda fazla radyatör kullanılırsa, gereksiz ısınmaya yol açar. Az radyatör kullanıldığında ise yeterli ısınma gerçekleşmez. Bu sebeple ortama uygun boyut ve sayıda seçilecek radyatör konusunda işinin ehli bir firmadan destek alınmalıdır.

Tesisat konusunda başka bir konu ise kombi yeri seçiminin doğru yapılmasıdır. Kombi mutfak veya banyoya yakın tercih edilmelidir. Kombi, mutfağa ya da banyoya uzak olursa sıcak suyun iletilebilmesi için daha fazla çalışması gerekir. Tasarruf sağlamak için kombi yeri seçimine özen göstermek gerekir.

Kalorifer tesisatı için ihtiyacınız olan hizmete ulaşmak için bize ulaşın.
Telefon: +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Uzman ve deneyimli kadromuz ile yıllardır ısıtma soğutma sektöründe faaliyetlerini gösteren Kare Proses firmamız hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. https://kareproses.com