Palgaz Darıca Yetkili Firma

Palgaz Darıca yetkili firma olan Kare Proses Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde doğalgaz tesisat hizmeti vermektedir.

Palgaz Darıca Yetkili Firma

Doğalgazın Avantajları

  • Uzun zaman dilimi içinde aynı yakıt kalitesi elde edilebilir.
  • Yanmanın hassas olarak kontrol edilebilmesi için yakıt kaybını minimuma indirir.
  • Ön yakıt hazırlama masrafı yoktur.
  • Alev boyu fuel-oil ve kömüre göre daha kısadır, yanmayı tamamlamak için gereken zaman da kısadır. Böylece daha küçük boyutlu kazanlar kullanılarak maliyet azalır, alandan tasarruf edilir.
  • Sıvı ve katı yakıtlar yanma ürünü olarak kükürt içerdiğinden, baca gazlarının suyun yoğunlaşma noktasına kadar soğutulması ve böylece suyun gizli ısısından faydalanılması imkanı yoktur. Ekonomizer ilave edilerek doğalgazın baca sıcaklığı 56°C’a kadar inidirilebilir.
  • Doğalgazda yanma için hava gereksinimi minimumdur.
  • Gaz oluşundan dolayı hava ile çok iyi ve birebir olarak karışabildiğinden yanma verimi yüksektir.

Doğalgazın Oluşumu

Doğalgaz konvansiyoneldir ve konvansiyonel olmayan doğalgaz türleri arasında kaya gazı, kum gazı ve kömür gazı bulunur. Konvansiyonel doğalgaz depozitleri çok pratik ve kolay kaynaklardır, üzerlerinde çok fazla araştırma yapılıp teknolojiler üretilmiştir. Konvansiyonel olmayan kaynaklar zordur, teknoloji henüz bu alanlara girmemiştir.

Doğal gazın diğer bir tanımı bulunduğu yatakta ham petrolle bir arada olup olmadığını belirtir; bağlı doğal gaz ham petrol yataklarında bulunan doğal gazı tanımlar, bir yatakta önemli miktarlarda petrol olmadığında doğal gaz bağımsızdır.

Palgaz Darıca Yetkili Firma İletişim

Palgaz Darıca yetkili firmamızla iletişime geçmek için +90 262 655 00 98
E-posta: info@kareproses.com

Kare Proses hakkında bilgi almak için tıklayın.